Wycieczka do Nadleśnictwa w Kielcach

22.10.2019 r. dzieci z grupy „Pszczółek” i „Delfinów” wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Kielcach.

Przedszkolaki spacerowały po leśnej ścieżce edukacyjnej „Sufraganiec”. Przewodnikiem wędrówki była pani leśnik, która przypomniała dzieciom jak należy zachowywać się w lesie, zapoznała ze zwierzętami i roślinami oraz opowiedziała o swojej pracy.
Dzieci wcieliły się w rolę poszukiwaczy leśnych skarbów.
Z pomocą odnalazły ślady rodziny dzików szukających żołędzi oraz wiele ciekawych materiałów przyrodniczych. Dzięki sprzyjającej pogodzie dzieci mogły nacieszyć się pięknem leśnej przyrody w jesiennej odsłonie. Uroku dodawały rozmaite gatunki grzybów, udało się również spotkać muchomora. Podsumowaniem wyprawy była ciekawa praca plastyczna pt. ”Mój kawałek lasu”, do której dzieci wykorzystały zebrany materiał przyrodniczy.