Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”

Dnia 10. października 2019 roku wszystkie grupy przedszkolne wybrały się pod opieką nauczycieli do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na przedstawienie ​pt. „Kopciuszek".

Po przyjeździe do teatru wszyscy otrzymali bilety i pełni ciekawości weszli do sali. Po chwili światła zgasły, a na scenę weszli pierwsi aktorzy. Aby najmłodszym przybliżyć postać Kopciuszka, a starszym urozmaicić znaną fabułę, akcja przeniesiona została w czasy współczesne i stąd również pomysł na oryginalną inscenizację.

Największą uwagę dzieci zwróciła formuła spektaklu. Oprócz aktorów, którzy wchodzili w interakcje z młodymi widzami, występował gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnym językiem przedmioty. Spektakl bardzo podobał się wszystkim przedszkolakom. Był humorystyczny, a zarazem pouczający. Przecież „Kopciuszek” to baśń o ponadczasowym przesłaniu: zło zawsze zostanie ukarane, a dobro zwycięży.

Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji u dzieci, o czym świadczył uśmiech i komentarze po zakończonym przedstawieniu.