Szkoła promująca zdrowie - higiena

Higiena okresu dojrzewania - zajęcia dla dziewcząt

W naszej szkole już po raz drugi w tym roku gościliśmy Panią Dorotę Woźniak - przedstawicielkę firmy Procter & Gamble, która poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia dla dziewcząt.

Jak zmienia się kobiece ciało w okresie dojrzewania?  Cykl miesiączkowy, objawy PMS (zespołu napięcia przedmiesiączkowego) i sposoby na ich łagodzenie. Jak prawidłowo dbać o higienę w czasie miesiączki? Wszystkiego na ten temat dowiedziały się dziweczęta klas drugich gimnazjum 29 kwietnia 2016 r. podczas zajęć. Ponad to Pani Dorota dokładnie omówiła zalety stosowania różnych środków higienicznych dla dziewcząt. Kolejnym ważnym zagadnieniem była pierwsza wizyta u ginekologa. Uczennice dowiedziały się jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa -  jak może wyglądać badanie, jak wyglądają szpatułki i przyrządy ginekologiczne, jak się ubrać, jak się zachować, czy odbywa się to badanie w obecności rodziców.

W zajęciach o podobnej tematyce uczetniczyły również dziewczęta z klas szóstych.