7a na grze miejskiej “Kielecka droga do niepodległości”

W przeddzień 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klas 7a wraz z panią Justyną Misiak, brała udział w grze miejskie “Kielecka droga do niepodległości”.

Organizatorem tej nietypowej lekcji historii był kielecki Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Uczniowie otrzymali zestaw zadań, które rozwiązywali w drodze ze szkoły na Wzgórze Zamkowe. Po drodze szukaliśmy miejsc związanych z Legionami i pobytem w Kielcach Józefa Piłsudskiego. Wytyczony przez OMPiO szlak poprowadził naszych uczniów nie tylko po miejscach pamięci związanych z Józefem Piłsudskim.Mogli oni również poznać inne niezwykle zasłużone postaci, dzięki którym żyjemy w niepodległej i wolnej Ojczyźnie.