Europejski Tydzień Sportu w klasach 7a i 7c

W dniach 23 - 30 września 2018 r. po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Tydzień Sportu.

Wydarzenie  jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Podstawowym zadaniem Europejskiego Tygodnia Sportu jest angażowanie, uświadamianie i inspirowanie mieszkańców Europy do podejmowania aktywności fizycznej w codziennym życiu, a jej głównym celem jest popularyzacja sportu i integracja społeczna różnych grup wiekowych.

W obchody Europejskiego Tygodnia Sportu wpisały się również klasy 7a i 7c. Wraz z nauczycielami, p. Justyną Misiak, p. Małgorzatą Saletrą i p. Filipem Krzyśkiem, uczniowie zdobyli najwyższy szczyt Kielc czyli górę Telegraf (408 m n.p.m). W trakcie rajdu uczniowie doskonalili umiejętność korzystania z mapy turystycznej, rozpoznawania szlaków turystycznych oraz określania kierunków geograficznych. Pogoda była dla nas łaskawa, chociaż nie obyło się bez przygód z udziałem kałuż i błota zalegających na leśnych ścieżkach:)

Uczniowie pokonali ponad 10 km! Jeden dzień z Europejskiego Tygodnia Sportu uznajemy więc za w pełni zrealizowany!