I miejsce Agaty Biernat z 6a

"Zaczęło się na Westerplatte…” – to tytuł międzyszkolnego konkursu, który w piątek (19 maja) został rozstrzygnięty w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach. Uczniowie przygotowali prace plastyczne i multimedialne.

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 12 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach.

W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła Agata Biernat z kl. 6a.

Jej praca prezentowała postać majora Henryka Sucharskiego, dowódcy obrony Westerplatte.

"Dla mnie to ogromne wyróżnienie i przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że zdobędę główną nagrodę. A sam udział w konkursie był dla mnie nie tylko sprawdzeniem swoich umiejętności plastycznych, ale przede wszystkim pogłębieniem wiedzy. Żeby dobrze wykonać pracę, nawet tę plastyczną trzeba było najpierw dobrze poznać temat" – przyznała uczennica.

Gratulujemy Agacie!

Opiekun : Beata Jarosz