Szkoła promująca zdrowie - bezpieczeństwo

Autochodzik

Zajęcia z programu profilaktycznego "Autochodzik" dla uczniów klas pierwszych odbyły się 21 i 22 września 2015 r. Prowadziła je sympatyczna Pani Karolina – funkcjonariuszka Straży Miejskiej.

Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego w prawie drogowym, w tym ćwiczyli umiejętność „czytania” znaków drogowych, świateł, poruszania się po drodze w charakterze pieszego, jak i użytkownika roweru (przejście dla pieszych). Ponadto uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się Straż Miejska i ćwiczyli numery alarmowe. Nasza szkoła realizuje już drugi rok program Szkoła Promująca Zdrowie, którego jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo.

Zajęcia zorganizowała pedagog Anna Lesiak-Nowak.