Dlaczego obchodzimy święto liczby pi

Rozpoczęły się już pierwsze prezentacje projektów edukacyjnych, które w tym roku zobowiązani są przygotować uczniowie klas drugich. W piątek 10.03. jako pierwsi swój projekt zaprezentowali chłopcy z klasy 2a. Już w październiku wybrali temat i pod okiem p. Adydan szukali odpowiedzi na pytanie Dlaczego obchodzimy święto liczby pi

Podczas prezentacji opowiedzieli o historii i fascynacji różnych ludzi (nie tylko naukowców) tą liczbą oraz jej rozwinięciem. Zaprezentowali np. program, który odszukuje podaną datę wśród cyfr rozwinięcia, udowodnili, że można skomponować do rozwinięcia muzykę (cyfry jak dźwięki układają się w melodię), przedstawili sylwetkę pewnego Japończyka, który przez 16 godzin recytował z pamięci kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego.
W Stanach, skąd pochodzi tradycja świętowania, z tej okazji piecze się szarlotki. Toteż nasza uroczystość również nie mogła się obyć bez słodkiego poczęstunku, o który zadbała grupa chłopców przedstawiająca projekt. Prezentacja była bardzo interesująca, a cisto - wyśmienite!

Czekamy na prezentacje kolejnych projektów edukacyjnych.

Galeria zdjeć