BWA

19 października klasa 2a gimnazjum była w kieleckiej Galerii BWA na warsztatach orgiami.
To sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. Punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.

Uczniowie w japońskich szkołach uczą się origami – dzięki temu mają okazję poznać podstawy geometrii. Nasi gimnazjaliści składali mewę i nietoperza.

Przekonali się, że nie jest to łatwa sztuka. Wymaga spostrzegawczości, dokładności i precyzji, a także niezwykłej cierpliwości. Efekty pracy zaskoczyły uczestników i  widać je na zdjęciach…