Z życia klas I

Polub baterie!

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Z takiego założenia wyszli uczniowie z Zielonego Patrolu z kl Ia i I b gimnazjum. W ramach projektu „Polub baterie” przeprowadzili lekcj w klasach 2b, 2c, 2a i 3b SP, na temat konieczności zbiórki zużytych baterii.

Wiedzę teoretyczną dotyczącą szkodliwego wpływu baterii na środowisko przekazały Kasia, Natalia ,Julia, Klaudia, Asia, Wiktoria, Julia, Paweł, Wiktor, Łukasz p. i Łukasz M.Przeprowadzili pokaz, w którym uzyskali prąd z cytryny. Wszystkie dzieci mogły się o tym przekonać, gdyż słyszały dźwięk w podłączonej do cytryny słuchawki. Na koniec przeprowadzone został doświadczenie. Do jednego kubeczka nalały czystej wody, w drugim do wody dodały kwasek cytrynowy, który miał imitować elektrolit z baterii. Do obu kubków włożyły żonkile. Zadaniem dzieci w kolejnych dniach będzie obserwacja, czy kwasek imitujący elektrolit z baterii, ma wpływ na rozwój roślin. Uczniowie obejrzeli również krótki filmik z którego dowiedzieli się gdzie trafiają zużyte baterie.

Uczniowie spisali się na medal. Dzieciom bardzo podobała się nietypowa lekcja.

Czym skorupka...:)