Z życia klas I

Ślubowanie klas pierwszych

W piątek 18.09.2015 odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych naszego Gimnazjum. Po pamiątkowym zdjęciu pod szkołą uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami p. J. Misiak i p. E. Jamką oraz przewodnikiem p. J. Węglarską wyruszyli pieszo na Brusznię.

Na szczycie, pod charakterystycznym krzyżem, zwanym harcerskim, dowiedzieli się o historii tego miejsca. Następnie pani przewodnik poprowadziła grupę ścieżką kruszcow0-górniczo-geologiczną wokół kamieniołomu  prosto na Karczówkę. Tam pod zbiorową mogiłą powstańców uczniowie chwilą ciszy i zapalonym zniczem oddali cześć wszystkim poległym w Powstaniu Styczniowym.
Po krótkim odpoczynku na dziedzińcu klasztoru na gimnazjalistów czekał przygotowany przez wychowawczynie „ prawdziwy sprawdzian” z wiedzy o naszej szkole. Choć pytania wcale nie były łatwe, a czasami wręcz podchwytliwe wszyscy uczniowie odpowiedzieli na nie zaskakująco poprawnie. I właśnie wtedy naszedł ten czas. Wszyscy uczniowie w powadze przy sztandarze szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Po części oficjalnej pan Dyrektor „zaczarowanym ołówkiem” symbolicznie pasował zgromadzonych na gimnazjalistów. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek. Pogoda i humory dopisywały.

Liczymy, że świeżo mianowani gimnazjaliści będą godnie reprezentować naszą szkołę.