Aktualności - gimnazjum

Dzień Dziecka pod hasłem "Smacznie, zdrowo na sportowo"

W dniu 1 czerwca 2016 roku uczniowie  Gimnazjum nr 15 świetnie się bawili, uczyli, grali i świętowali tak wyjątkowy dla nich dzień w roku - Dzień Dziecka:)

Od rana brali udział w mini grze, w trakcie której wykonywali przygotowane przez nauczycieli zadania i zbierali za nie cenne punkty. Zadania odbywały się w salach na i piętrze i polegały m.in. na wykonaniu karykatury nauczyciela, ulożeniu matematycznego tangramu, wykonaniu zdrowych, owocowych szaszłyków, odgadnięciu "zdrowych" haseł podczas kalamburów, czy konkursie z wiedzy na temat Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Podczas wykonywania zabaw zbierali cenne punkty, które po zsumowaniu wyłoniły zwycięzką klasę. Klasy szły łeb w łeb. W tym roku zwyciężyła klasa Ib. Serdecznie gratulujemy.
Na salach gimnastycznych odbyły się rozgrywki sportowe. W turnieju zaangażowani byli wszyscy chętni uczniowie. Celem imprezy była dobra zabawa oraz rywalizacja sportowa w duchu zasady „fair play”. Reprezentacje klas I, II, i III rozegrały mecze między sobą. Chłopcy klas I­III gimnazjum grali w piłkę nożną i piłkę ręczną. Każdy chętny uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności w tenisie stołowym. Rozgrywki sportowe z okazji Dnia Dziecka zakończyła rywalizacja uczniów z nauczycielami. Młodzież gimnazjum rozegrała z nauczycielami mecz piłki siatkowej.

Wszystkim dopisywały świetne humory a dobra zabawa sprawiła, że młodzież już myśli o powtórce.

Opiekunowie rozgrywek sportowych: Aneta Kulik, Aneta Szpilska, Zygmunt Kamys, Jolanta Mlazga

Zabawy w grze szkolnej opracowali i prowadzili: Justyna Misiak, Ewa Jamka, Beata Bogusz, Kasia Kalisz, małgorzata Borowiecka, Małgorzata, Bałabanow, Agnieszka Adydan, Agata Zygadło, Bożena Barchan, ks. Rafał Machłajewski, Elżbieta Bielenda, beata Libicka- Krok