Aktualności - gimnazjum

Kino szkoła - „Jeszcze dalej niż północ”

W środę 22.03. – nasi gimnazjaliści kolejny już raz uczestniczyli w projekcji filmu edukacyjnego z programu Kino Szkoła. Przypomnijmy, że Kino Szkoła to nagrodzona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej pozaszkolna forma edukacji, której głównym celem jest wsparcie w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych uczniów wszystkich poziomów nauczania; a jej program jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego.

Dzisiejszy seans „Jeszcze dalej niż północ” i warsztaty profilaktyczne dotyczyły siły stereotypów. Film  pokazuje, jak chętnie ludzie przyswajają utarte przekonania i jak trudno z nimi walczyć. Ciepła i wywołująca salwy śmiechu historia pewnego urzędnika pocztowego, który, wbrew oczekiwaniom, zamiast na francuską Rivierę „zesłany” zostaje na daleką i zimną północ, gdzieś pod belgijską granicę. Zaprzyjaźniając się z mieszkańcami miasteczka ma możliwość skonfrontować swoje uprzedzenia z rzeczywistością i przekonać się, że były one całkowicie bezpodstawne. Film opowiada przede wszystkim o tolerancji i nie uleganiu uprzedzeniom, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne.