Aktualności - gimnazjum

Dzień Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela.  Jego początek sięga XVIII wieku, gdy podczas Sejmu Czteroletniego dzięki staraniom światłych reformatorów powołano pierwsze w Polsce i Europie ministerstwo do spraw edukacji, czyli Komisję Edukacji Narodowej.
W przeddzień Święta życzenia dla całego Grona Pedagogicznego, Dyrekcji oraz pracowników administracji i obsługi przekazali Uczniowie i Rodzice. Wraz z życzeniami nauczycielom wręczono kwiaty, a Rodzice klas 4b oraz III a gimnazjum przygotowali pięknie udekorowane i ponadto bardzo smaczne ciasta i tort. Bardzo dziękujemy !

Uczniowie klas 4-6 oraz klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami mogli obejrzeć program przygotowany pod kierunkiem Pań Agaty Walkosz i Zofii Bieleckiej. W roli aktorów i wykonawców piosenek zobaczyliśmy : Julię Piasecką , Annę Matys, Olgę Koszarę , Bartka Sochę, Jakuba Michalczyka, Szymona Hiliuka z klasy 6b oraz uczniów gimnazjum : Julkę Skrzeczowską , Agnieszkę Bogdał, Zosię Jung, Olę Kierońską , Olę Piątek,, Klaudię Popiel, Wiktorię Danielewską ,Zuzię Chudzicką, Kubę Stachurskiego. Program prowadzili Zuzia Chudzicka – przewodnicząca SU oraz Wiktor Warchałowski.
Dla nauczycieli i uczniów gimnazjum Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem Pana Zbigniewa Czyża- opiekuna, przygotował dowcipny konkurs polegający na odgadnięciu, który nauczyciel jest prezentowany. Uczniowie przebrani w typowe dla danego nauczyciela stroje oraz odpowiednio ucharakteryzowani, wyposażeni w znaczące rekwizyty przemierzyli aulę w rytm odpowiednio dobranej muzyki, która także pomagała odgadnąć daną postać . Ta część uroczystości spotkała się ze szczerym entuzjazmem. Prezentowane postacie głośno oklaskiwano, każdą postać udało się zidentyfikować.
Konkurs profesjonalnie poprowadziła Zosia Jung.