Aktualności - gimnazjum

Dbaj o energię - zbieraj baterie!

Zużyte baterie, choć zaliczają się do odpadów niewielkich rozmiarów, stanowią zarazem odpad bardzo niebezpieczny. W skład takich baterii wchodzą bowiem liczne metale ciężkie, takie jak ołów, kadm, rtęć, które nie ulegają rozkładowi. Tymczasem, jako, że mają one bardzo krótki żywot, wiele z nich, choć nie powinno, trafia do koszy znajdujących się w ogólnodostępnych altanach śmietnikowych.

By przeciwdziałać takim zachowaniom, Straż Miejska w Kielcach wraz z firmą MB Recykling zorganizowała całoroczną akcję zbiórki baterii  pod hasłem „DBAJ O ENERGIĘ – ZBIERAJ BATERIE”.

Nasza szkoła również przyłączyła siędo akcji. Baterie zbierały maluchy z klas 0=3, starsi uczniowie z klas 4 - 7 oraz gimnzjaliści.

Łącznie zebraliśmy 120 kg baterii!! Za udział dostaliśmy śliczny, zielony pojemnik na baterie.

Już dziś rozpoczynamy zbiórkęna poczet przyszłoroczneo onkursu:)