Aktualności - gimnazjum

III miejsce w „Pojedynku na głosy”

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że podczas VI edycji konkursu wokalnego „Pojedynek na głosy”, który odbył się 12.04.2018r. w WDK w Kielcach nasza szkoła zdobyła zaszczytne III miejsce w kategorii zespoły wokalne klas podstawowych i gimnazjalnych.

Wszyscy uczestnicy konkursu pod okiem nauczycieli i opiekunów wykonali pieśni patriotyczne oraz inne piosenki w języku ojczystym. A celem wokalnej rywalizacji jest przede wszystkim rozśpiewanie młodzieży, popularyzowanie wśród młodego pokolenia muzyki polskiej autorstwa rodzimych kompozytorów, promowanie postaw patriotycznych.
Jurorzy zgodnie przyznają, że tegoroczny konkurs wyróżniał się wysokim poziomem artystycznym.
Dodatkowo dwie uczennice z klasy 3a – Gabrysia Asante i Agnieszka Bogdał zostały dostrzeżone przez honorowe Jury i wyróżnione indywidualną nagrodą za nieprzeciętny talent wokalny i niecodzienną barwę głosu.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ta sama Gabrysia odebrała podobne indywidualne wyróżnienie i w nagrodę pojechała do Brukseli.

Szkłę reprezentowały:

Gabrysia Asante