Aktualności - gimnazjum

Nie palę - wygrywam! Warsztaty dla klas 2 i 3

Dnia 28.04.2017 r. uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum brali udział w warsztatach poświęconych szkodliwości palenia papierosów. Na zaproszenie pani J. Misiak - szkolnego koordynatora projektu Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, warsztaty poprowadziły panie Jadwiga Zapała ze Świętokezyskiego Centrum Onkologii oraz pani Ewa Ziemkiewicz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej.

Uczniowie mieli okazję wykazania się w zadaniach grupowych i indywidualnych - przygotowywali m.in. w grupach plakaty w których mieli zachęcać lub zniechęcić do palenia tytoniu. Mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, zapoznać się ze skutkami palenia papierosów. Mieli możliwość obalić mity dotyczące palenia np. tego, że:

1. Papierosy łagodzą stres - MIT!

2. Palenie sprawia dużo przyjemności - MIT!

3. Papierosy cienkie są mniej szkodliwe niż tradycyjne - MIT!

4. Nie zaciągam się, więc nie szkodzę sobie - MIT!

5. Papierosy light mniej szkodzą niż te z normalną dawką nikotyny - MIT!

6. Mentolowe są bezpieczniejsze niż zwykłe papierosy - MIT!

7. Papieros wypalony po jedzeniu jest mniej szkodliwy - MIT!

8. Papierosy sprzyjają odchudzaniu - MIT!

9. Kilka papierosów dziennie nie robi nic złego - MIT!