Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.
To wydarzenie, jednoczy wszystkie dzieci na świecie.

W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Tego dnia uczniowie, nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko lub z niebieskim elementem stroju. W tym szczególnym dniu uczniowie podjęli wiele działań. Odbyły się liczne zajęcia edukacyjne dotyczące tematyki praw dzieci. Indywidualnie i grupowo uczniowie wykonali kolorowe prace plastyczne. Oglądali prezentacje o tematyce związanej z prawami dziecka, przygotowali plakaty. Klasa IIa nagrała wspólnie piosenkę. Na szkolnym korytarzu przygotowano wystawę poświęconą Prawom Dziecka dla uczniów i rodziców.