Podwodny świat w SP 31

21 listopada w klasach szóstych i siódmych  odbyła się wyjątkowa lekcja geografii. Z inicjatywy Hani Stochmal, uczennicy klasy 6a, gościliśmy na zajęciach pana Grzegorza Furgała.

Pan Grzegorz, instruktor nurkowania w szkole nurkowania dla juniorów Dive

Rangers, w bardzo ciekawy i zajmujący sposób poruszył tematy związane z ochroną środowiska naturalnego, ekologii i  konieczności ochrony klimatu oraz tego jak bezpiecznie zachowywać się nad i pod wodą.

Prezentacja zawierała  zdjęcia i filmiki prezentujące życie zwierzęta i stworzeń podwodnych. Uczniowie dowiedzieli się skąd koralowce biorą swój kolor, jaki jest największy organizm na ziemi lub ile minut na jednym wdechu pod wodą wytrzymał rekordzista świata. Ważną częścią wystąpienia  były zagadnienia związane z ochroną klimatu m.in. wpływ ocieplania się wody oceanicznej na życie podwodne czy segregowanie śmieci.

Podczas zajęć mieli możliwość obejrzenia i przymierzenia  sprzętu nurkowego, z czego bardzo chętnie skorzystali:)