SZKOLNE DNI CZYSTEGO POWIETRZA

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w projekcie  “Szkolne Dni Czystego Powietrza”. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Kielce. W naszej szkole akcja  przebiegała wieloetapowo. Za działania w ramach projektu odpowiedzialny był koordynator, pani Justyna Misiak, oraz uczniowie klasy 4c będący członkami koła ekologiczno przyrodniczego Zielony Patrol:)

Uczniowie koła przez październik spisywali z tablicy LED zainstalowanej przed wejściem do budynku szkoły dane, dotyczące stężenia pyłu zawieszonego PM2,5 w powietrzu. Urządzenia do pomiaru jakości powietrza oraz tablica zostały zainstalowana we wrześniu jako nagroda w wygranym przez szkołę konkursie

Dane były punktem wyjścia, aby przedyskutować z uczniami (na lekcjach geografii i przyrody) czynniki wpływające na zmiany wielkości  zanieczyszczeń w pobliżu naszej szkoły.
Uczniowie klas 7a i 7b  przygotowali prace plastyczne, trójwymiarowe, na których umieścili rysunki i informacje dotyczące powietrza. Prace dotyczyły czynników , źródeł, wpływających na zanieczyszczenie oraz skutków zanieczyszczenia. Prace zostały zainstalowane na szkolnym korytarzu.

Uczniowie klasy 8a  przygotowali wierszyki, rymowanki, hasła, które umieścili na plakatach. Tematem prac była konieczności dbania o powietrze w Kielcach i województwie świętokrzyskim. Plakaty zostały zaprezentowane społeczności szkolnej na korytarzu.

W dniu 14 listopada, jako finał naszych działań, odbył się konkurs korytarzowy. Pytania konkursowe przygotowali uczniowie koła przyrodniczo - ekologicznego. Dotyczyły one powietrza, jego składu, źródeł zanieczyszczeń, skutków zanieczyszczenia powietrza. Każdy uczeń biorący udział w konkursie, za dobrą odpowiedź,  otrzymywał nagrodę rzeczową oraz ulotkę dotyczącą działań, jakie może podjąć każdy, komu na sercu leży dbałość o jakość powietrza:)

Link do filmu MP4_20231118_191422_PHOTOMOVIE.mp4