Warsztaty w OMPiO – zawsze inaczej, zawsze warto

Uczniowie klasy 8 ( i klas 7) 9 listopada udali się do OMPiO, by powtórzyć lekcję o polskiej drodze do niepodległości oraz przyczynach jej utraty.

Prowadzący pierwszą część spotkania bardzo ciekawie mówił o roli Kielc w różnych okresach historycznych. Uczniowie z uwagą przysłuchiwali się historii kieleckiego więzienia . Na pewno zapamiętali nazwiska więzionych i torturowanych , jak choćby Wiesława Gołasa (znanego aktora) oraz Wojtka Szczepaniaka.

W drugiej części pobytu w OMPiO uczniowie wykonywali plakaty ukazujące losy naszego miasta i jego mieszkańców. Nawet powrót autobusem miejskim okazał się wygodny i przyjemny, a park zachwycał jesiennymi barwami. I zachowanie uczniów - wzorowe, co bardzo ucieszyło wychowawczynie.