Znamy się na upcyklingu

O recyklingu słyszeli już niemal wszyscy. Ale  czy to jest to samo co upcylking? Otóż nie, to coś znacznie więcej. To właśnie dzięki upcyklingowi odpad nie tylko zyskuje nową wartość oraz użyteczność, ale staje się niepowtarzalnym rękodziełem.

W ten sposób, nie ograniczając naszej wyobraźni, możemy ograniczać ilość odpadów powstających w naszych domach.
Upcykling, podobnie jak recykling, jest formą odzysku, polegającą na przywróceniu odpadom walorów użytkowych, a nawet więcej – na uczynieniu odpadów bardziej wartościowymi niż surowce, z których się składają.
Uczniowie z koła przyrodniczo - ekologicznego Zielony Patrol, pod opieką pni Justyny Misiak, wykorzystali swoją wiedzę na temat upcyklingu i stworzyli ze starych, bawełnianych koszulek, piękne siatki na zakupy. Siatki zostały autorsko ozdobione i wielokrotnie zastąpią foliowe jednorazówki:)
Na szkolnym festynie uczniowie z koła wykorzystali końcówki starych włóczek, nitek oraz muliny. Uczyli swoich młodszych kolegów jak z tych pozornie niepotrzebnych surowców wykonać bransoletki przyjaźni. Taką własnoręcznie wykonaną bransoletkę można podarować mamie, babci czy przyjaciółce. Jest znacznie cenniejsz, niż z niejednego kruszcu:)

Zielony Patrol na szkolnym festynie

We wrześniu w naszej szkole odbył się Szkolny Festyn Rodzinny “Razem dla wspólnej zabawy!”.

W wydarzeniu brali udział uczniowie z koła przyrodniczego.  Przygotowali stoisko na którym przeprowadzili konkurs ekologiczno - przyrodniczy. Za dobrą odpowiedź uczestnicy otrzymywali nagrodę rzeczową. Przypomnieli także o upcyklingu. Wykorzystując końcówki starych włóczek, nitek oraz muliny uczyli  swoich młodszych kolegów  jak, z tych pozornie niepotrzebnych surowców, wykonać bransoletki przyjaźni. Taką własnoręcznie wykonaną bransoletkę można podarować mamie, babci czy przyjaciółce. Jest znacznie cenniejsz, niż z niejednego kruszcu:)