Europejski Tygodzień Sportu

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do promocji Europejskiego Tygodnia Sportu (23.09. - 30.09.2023 r.).
Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną oraz pogłębić wiedzę na temat ich licznych korzyści w całej Europie.

W tym roku, ta ogólnoeuropejska kampania realizowana była pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Jak co roku miała zachęcić uczniów do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. W naszej szkole też jesteśmy aktywni. W trakcie Europejskiego Tygodnia Sportu zorganizowaliśmy liczne turnieje. Każdy dzień poświęcony był innej aktywności fizycznej: koszykówce, siatkówce, piłce nożnej oraz tańcom. Gorącego tańca z Dominikany – bachaty oraz zmysłowej salsy z Kuby uczyła młodsze koleżanki uczennica klasy 8a Oliwia Gocoł. Nie zapomnieliśmy także o „zbijaku”. Warto również nadmienić, że każdego dnia uczniowie naszej szkoły brali udział w „aktywnych przerwach”, które są nieodzowną częścią - nie tylko Europejskiego Tygodnia Sportu, ale również całego roku szkolnego w naszej placówce. Zarówno chłopcy (25.09.23 r.) jak i dziewczynki (27.09.23 r) wzięli udział w indywidualnych biegach przełajowych. Dodatkowym zadaniem było wymyślenie przez uczniów hasła związanego z ruchem i aktywnością fizyczną, które będzie mottem ETS w przyszłym roku. Podsumowaniem ETS był szkolny festyn rodzinny, który odbył się 30 września. Bawiliśmy się wyśmienicie!

Więcej na fanpage'u Facebooka: