Europejski Dzień Sportu Szkolnego

29 września nasza szkoła świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. To wielkie międzynarodowe święto ruchu. Tegoroczny temat ESSD to “Joy in Sport and Physical Activity” (radość ze sportu i aktywności fizycznej), dlatego Active Lessons Plan miał na celu zapewnić dzieciom radosne doświadczenie, w którym mogą się ruszać, uczyć i bawić jednocześnie.

Tego dnia w klasach I -III obowiązywał  wyjątkowy harmonogram dnia – Ruchowy Plan Lekcji( Active Lessons Plan), który przygotowała @FundacjaV4Sport w partnerstwie z @AkademiaKrokietaiLamy.

Starsi uczniowie rozegrali liczne turnieje w wybranych przez siebie dyscyplinach: koszykówka, piłka nożna, siatkówka, „zbijak”. Jedna z klas czwartych uczestniczyła w sportowym festynie organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Kielcach, gdzie wspólnie z naszymi kolegami i koleżankami rozegraliśmy mecz w piłkę nożną. Nasi rówieśnicy wprowadzili nas w tajniki gry w golfa, nietypowej na realia szkolne dyscypliny, która uczy cierpliwości i skupienia. Po pysznym poczęstunku spróbowaliśmy swoich sił w przeciąganiu liny. Udało nam się pokonać naszych rywali J pewnie dzięki pysznej kiełbasce. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że aktywność fizyczna przełamuje bariery, pozwala nawiązać liczne przyjaźnie i cieszyć się z dobrej zabawy. Mieliśmy także możliwość nauczyć się paru słów w języku migowym. Było to bez wątpienia ciekawe doświadczenie i jedno z fajniejszych wydarzeńESSD.

Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive#edukacjawruchu #AKiL