Uroczystości upamiętniające westerplatczyków z Kielecczyzny

Uroczystości upamiętniające westerplatczyków z Kielecczyzny – Kielce, 7 września 2023r.
W środę 7 września odbyły się wojewódzkie uroczystości upamiętniające żołnierzy 4. Pułku Piechoty Legionów z Kielc broniących we wrześniu 1939 r. Westerplatte.

Na patriotyczne wydarzenie w 83. rocznicę kapitulacji obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej zorganizował Społeczny Komitet „Pamiętamy o Westerplatczykach”, w skład którego wchodzi Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

Poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Marta, Natalia i Daniel, wziął udział w tym ważnym wydarzeniu będącym żywą lekcją historii.