Światowy Dzień Fair Play

7 września obchodzony jest Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić ten świat lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie”- powiedział Jeno Kamuti, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play.

Fair Play to uczciwa i czysta rywalizacja, szacunek dla przeciwnika, umiejętność godnego świętowania własnych sukcesów, ale też honorowe znoszenie porażek, które są nieodłącznym elementem sportu.

Z tej okazji w naszej szkole nauczyciele zorganizowali dla uczniów” Bieg Fair Play”. Dodatkowo młodsze dzieci wykonały prace plastyczne tematycznie związane z „Biegiem Fair Play”.