Dzień Dziecka na linach

Dzień Dziecka to jeden z najbardziej lubianych przez większość dzieci dni w roku. Na całym świecie przypada w różne dni. Obchody mają wiele elementów wspólnych, ale nie brakuje też praktyk czy tradycji występujących tylko w danym kraju.

Najważniejszą misją święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci, ich prawa i potrzeby.

Dzień Dziecka w Polsce wiąże się przede wszystkim z maksymalnym przekierowaniem na nie uwagi. W tym dniu rodzice, nauczyciele starają się zapewnić dzieciom jak najwięcej radości i atrakcji. Poświęca się im więcej czasu. Organizowane są różne imprezy, gry terenowe, warsztaty i wiele innych. Spełniane są dziecięce marzenia. Są zabierane w wyjątkowe miejsca, na wycieczki, na lody, niekiedy otrzymują też różne prezenty.

Uczniowie klasy 4c oraz 6b spędzili ten wyjątkowy dzień w parku linowym. Podsumowaniem pikniku było ognisko z pieczeniem kiełbasek.