Wycieczka po Kielcach

W ramach zajęć z koła turystyczno - krajoznawczego wyruszyliśmy razem z p. M.Saletrą oraz p. Tkacz do centrum naszego miasta Kielce, aby zobaczyć miejsca, o których uczyliśmy się na zajęciach.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od kościoła św. Wojciecha, a raczej od jego muru, na którym wisi tabliczka informująca o początkach naszego miasta „Tu stał dom, który dał początek naszemu miastu”. Po wejściu na plac przykościelny, usłyszeliśmy
o zasadach budowy kościołów i osad we wczesnym średniowieczu.

Następnie przeszliśmy ul. Bodzentyńską, najstarszą ulicą miasta do Rynku, poznając jego historię, ludzi i ciekawostki z nim związane. Ulica  Bodzentyńska słynęła kiedyś z największej ilości piekarzy w mieście, do dnia dzisiejszego pozostała jeszcze piekarnia, koło której nie można przejść spokojnie. Dlatego i my spróbowaliśmy pysznych, jeszcze ciepłych rogali. Z rynku przeszliśmy ul. Dużą, zatrzymując się przy dzisiejszej katedrze, Pałacu Biskupów Krakowskich oraz na dzisiejszym skwerze S. Żeromskiego, gdzie sto lat temu stała duża cerkiew. Ze wzgórza udaliśmy się już na przystanek autobusowy, by dojechać do szkoły. Lekcje w terenie pozwalają lepiej poznać i zapamiętać informacje zdobyte w szkole. Cieszymy się, że mogliśmy w takiej uczestniczyć. Mamy nadzieję, że będą następne.