Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole!

Na całym świecie Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. To  międzynarodowe święto, ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych. Jest ono wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Zainwestuj w naszą Planetę”.

Dzień Ziemi w naszej szkole trwał cały tydzień! Świętowanie, a dokładniej urodziny Ziemi, uczniowie z koła ekologicznego rozpoczęli od przygotowania adekwatnej do okazji oprawy. Na korytarzu pojawiła się scenografia nawiązująca do obchodów 4, 6 mln urodzin naszej planety.
Takie święto to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody czy globalne ocieplenie.
W naszej szkole odbył się konkurs korytarzowy z nagrodami. Należało wykazać się wiedzą dotyczącą ekologii i przyrody. Każda dobra odpowiedź nagrodzona została drobnym upominkiem.
Mikołaj przygotował super prezentację dotyczącą sposobów dbania o Ziemię na co dzień. Można ją zobaczyć na monitorze przed salą informatyczną. Dużym zainteresowaniem cieszyło się “Szyszkobranie”. Najwięcej szyszek zebrała klasa 4b, indywidualnie wygrał Kacper z klasy 6a. Uczniowie z klasy 7a przygotowali piękne osłonki na doniczki. Poznali nowe słowo, upcykling, i wtórnie przetwarzając odpady  stworzyli nowe, piękne ozdoby. W piątek uczniowie z klas 8a i 8b wykorzystując słoneczną pogodę, posprzątali teren wokół sswoją najbliższą, małą ojczyznę.
Obchody Dnia Ziemi były w naszej szkole bardzo ciekawe i włączyła się w nie bardzo duża liczba uczniów.
DZIĘKUJEMY!!!
Pamiętajmy, że Ziemia to nasz dom i musimy o nią dbać.

Link do filmu