Dzień św. Patryka

17 marca będziemy w naszej szkole obchodzić dzień św. Patryka. Kim jest święty Patryk? ???  To patron Irlandii. Jak głosi legenda sprowadził chrześcijaństwo na wyspę, spopularyzował koniczynę i uwolnił kraj od węży.

17 marca, właśnie w Irlandii, kolor zielony wylewa się na ulice. Ludzie ubierają się na zielono, tego dnia nawet potrawy są zielone, a w rzekach płynie zielona woda. A wszystko to, aby uczcić św. Patryka. Z tej właśnie okazji zachęcamy wszystkich uczniów, aby 17 marca włożyli zielone ubrania lub wykonali zielony kapelusz. Tego dnia każdy uczeń ubrany na zielono lub z kapeluszem na głowie nie będzie odpytany. Najciekawsze kapelusze zostaną ocenione. Uczniowie będą mogli też wziąć udział w konkursie, dotyczącym św. Patryka.