Serdecznie zapaszamy na Europejski Dzień Logopedy

W dniu 6 marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji logopeda Edyta Kielasińska zaprasza Dzieci i Rodziców do wspólnego świętowania. W ciągu całego tygodnia zaplanowano różne aktywności: konsultacje, spotkania oraz konkurs plastyczny.

W holu przy głównym wejściu do szkoły rodzice będą mogli zapoznać się z gazetką tematyczną. Znajdą tam informacje dotyczące rozwoju mowy dzieci, klasyfikację wad wymowy, porady logopedyczne i inne.

W dniu 8 marca w godzinach od 15.00 do 16.00 logopeda Edyta Kielasińska zaprasza rodziców na indywidualne konsultacje. Będą Państwo mogli zapytać o wszystko co wiąże się z mową oraz komunikacją dzieci.
Dzieci klas pierwszych wezmą udział w spotkaniu z logopedą podczas którego poznają specyfikę jego pracy i wykonują ćwiczenia buzi i języka.

Zachęcam również do wzięcia udziału w logopedycznym konkursie plastycznym, pt. "Ach, te głoski!". Jest on skierowany do uczniów klas I- III. Zadaniem dziecka jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej, na której znajdzie się jak najwięcej elementów w nazwach których zawarte są różne trudne głoski np. sz, ż, cz, dż, s, z, c, dz, ś, ź, ć, dź, r. Można wybrać jedną grupę głosek, np. ś, ź, ć, dź lub jedną głoskę np. r. Format pracy dowolny i technika dowolna. Praca musi być podpisana na odwrocie.

Zapraszam.