Szkolne Dni Czystego Powietrza

O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. Warto zastanowić się, co możemy zrobić dla naszego zdrowia i ochrony środowiska, ponieważ czyste powietrze to podstawowe dobro, które powinniśmy chronić niczym największy skarb

W listopadzie, uczniowie SP 31 przystąpili do konkursu “Szkolne Dni Czystego Powietrza”. Organizatorem akcji jest Prezydent Miasta Kielce, koordynatorem Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska.
Głównym celem projektu jest poszerzenie wiadomości na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania człowieka w przyrodzie.

Jednym z zadań konkursu jest zrobienie ulotki na jeden wybrany temat: „Elektromobilność”, “Odnawialne źródła energii” lub „Ochrona klimatu” . Drugie zadanie to przygotowanie rymowanki dotyczącej elektromobilności. Wykonania prac  podjęli się uczniowie z klas 4 - 8. Przygotowali piękne, kolorowe i mądre projekty, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkoły. Zachęcam wszystkich uczniów do zatrzymania się na chwilę przy wystawie. Przeczytajcie, obejrzyjcie i spróbujcie wcielić  w życie zalecenia zawarte w zaprezentowanych ulotkach i plakatach.

Opiekun: Justyna Misiak