Laboratoria przyszłości. Drukarka 3D na informatyce.

Zajęcia z informatyki wydają się idealne do tego, aby zaznajomić uczniów z podstawami druku 3D. Już nawet podczas kilku lekcji można przedstawić podopiecznym ogólną zasadę działania takiej drukarki i wydrukować coś prostego.

Oprócz obcowania z nowymi technologiami druk 3D pozwoli nawiązać do innych tematów, np. do programowania i projektowania 3D. Dzięki prostym programom dosłownie każdy uczeń będzie mógł całkiem szybko zaprojektować np. swój breloczek, który później powstanie na drukarce 3D.

Na zajęciach z informatyki uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z drukiem 3D dzięki programowi „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie uczą się projektować obiekty przy użyciu programu Tinkercad. Poznają zasady budowy obiektów oraz sposoby ich wysyłania do drukarki 3D. Jednym z pierwszych projektów było zaprojektowanie i wydrukowanie zawieszek do kluczy we wszystkich salach lekcyjnych naszej szkoły.