Miejska uroczystość

W dniu 24 października  poczet sztandarowy naszej szkoły (Iza, Zuza i Norbert) wziął udział w uroczystości odsłonięcia tablicy „Pamięci żołnierzy 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów (PALL)” w stulecie ich przybycia do Kielc.

Pułk wsławił się w bitwach o niepodległą Polskę w latach 1919-1920 oraz w kampanii wrześniowej 1939 roku.
Tablicę wmurowaną na pierwszym filarze Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego ufundował Oddział Kielecki Instytutu Pamięci Narodowej, po wielu latach starań członków Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków 2. PALL w Kielcach.
Uroczystość składała się z dwóch części, pierwszej oficjalnej, z przemówieniami i złożeniem wieńców od przedstawicieli władz województwa, miasta oraz Sejmu i Senatu a także służb mundurowych. Drugą część, artystyczną, rozpoczęli dzieci artylerzystów, opowiadając swoje wspomnienia z domu rodzinnego, a także recytując i śpiewając poezję nt. bitew stoczonych przez żołnierzy 2. PALL.