"BohaterON – włącz historię!"

Nasza Szkoła już po raz drugi przystąpiła do projektu "BohaterON – włącz historię!" Jest to jedna z największych ogólnopolskich kampanii, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W akcji wzięli udział uczniowie klasy 5 b. Na lekcjach historii dzieci zostały wprowadzone w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich, wysłuchali słuchowiska „Mały roznosiciel nadziei”, a następnie w kilkuosobowych grupach wykonali oś czasu, na której umieszczali wydarzenia ze słuchowiska. Podsumowaniem zajęć była interpretacja przez uczniów wiersza Krystyny Krzewskiej „Mądrość” i wspólne ułożenie definicji słowa bohater. Drugą częścią akcji były zajęcia muzyczne, na których uczniowie nauczyli się grać na dzwonkach chromatycznych wojenny utwór „Deszcz, jesienny deszcz”. Zwieńczeniem zajęć było dokonanie przez uczniów pamiątkowych wpisów na stronie www.dumnizpowstańców.pl. - nowym, wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Opiekun – Agata Walkosz