Europejski Tygodzień Sportu

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do promocji Europejskiego Tygodnia Sportu (23.09. - 30.09.22 r.).

Europejski Tydzień Sportu jest  inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną oraz pogłębić wiedzę na temat ich licznych korzyści w całej Europie.  W tym roku, ta ogólnoeuropejska kampania realizowana jest pod hasłem #BeActive (bądź aktywny), ma zachęcić uczniów do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

W naszej szkole w trakcie Europejskiego Tygodnia Sportu zorganizowaliśmy liczne turnieje: w badmintona, w piłkę siatkową, „zbijaka”, czy tak lubiane przez młodszych uczniów wyścigi z nietypowymi konkurencjami.  Zorganizowaliśmy także aktywne przerwy, które przeznaczone były na przypomnienie takich atrakcji jak gra w klasy czy gumę. Było głośno, aktywnie i wesoło.  Uczniowie mogli także spróbować swoich sił w nietypowych, jak na szkolne realia dyscyplinach takich jak: kręgle, wspinaczka czy zapasy.

Na godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone pogadanki na temat „Zdrowe pokolenie”. Prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej jako nadrzędnych wartości, mających wpływ na nasze zdrowie przygotowały uczennice z klas ósmych. Oprócz tego w dniach 27.09. 22r.( dziewczynki), 30.09.22r.(chłopcy) wzięli udział w indywidualnych biegach przełajowych.

Odbył się także konkurs plastyczny na plakat dotyczący hasła przewodniego tej imprezy.