Europejski Dzień Sportu Szkolnego

30 września to Europejski Dzień Sportu Szkolnego. W tym dniu w naszej szkole królowało hasło: „Promuj ruch, bo to Twój najlepszy druh”. Uczniowie rywalizowali w różnych grach i zabawach.

„Dwa ognie” rozgrzały sportowe ambicje najmłodszych zawodników z klas 4. Klasy 7 i 8 rozegrały w duchu fair play mecze piłki siatkowej. Najbardziej wybiegana młodzież z klas 5, 6, 7, 8 uczestniczyła w indywidualnych biegach przełajowych zorganizowanych na terenie Stadionu Leśnego. Klasy 1-3 bawiły się na zajęciach prowadzonych przez trenera zapasów. Każdy uczeń mógł oprócz tego uczestniczyć w „aktywnych przerwach”, podczas których wszyscy chętni grali w tenisa stołowego, skakali na skakankach, grali w gumę, klasy, przeciągali linę.

Uczniowie wykonali również prace plastyczne, które upamiętniły ten ważny dzień.

Aneta Kulik, Aneta Szpilska , Beata Jarosz