Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Jest to świetna okazja do przypomnienia wszystkim ludziom, o tym, jak zwierzęta są ważne i w jaki sposób należy o nie dbać. W tym dniu warto również zwrócić uwagę na problem bezdomności zwierząt, który z roku na rok jest coraz większy.

Ważne jednak by nie pozostać biernym i nieść pomoc. Nasza szkoła organizuje zbiórkę karmy dla schroniska w Dyminach. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do pomocy. Karmę mokrą, bądź suchą można zostawić w szkolnej bibliotece. Akcja trwa cały rok.

O Światowym Dniu Zwierząt pamiętali również uczniowie klas 1a, 1b i 1c, którzy na kole plastycznym przygotowali piękne prace, oczywiście pod kierunkiem pani Beaty Jarosz.