„Znajomość języków jest bramą do wiedzy”
W ostatni piątek tj 23.09.2022 odbyła się X Gra Miejska z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków. Jak zwykle wzięła w niej udział również nasza szkoła. Uczniowie: Adrian F., Daniel J. z kl 7a oraz Zuzia S., Julia K. i Liliana S. z kl 8a pod opieką p. Ewy Jamki zmierzyli się z nietypowymi zadaniami językowymi.

Należało zaliczyć wszystkie stacje rozmieszczone w różnych miejscach miasta, gdzie czekali wolontariusze z zadaniami. Dużą rolę odgrywał również czas. Były krzyżówki, rozmowy z mieszkańcami Włoch, Grecji, Hiszpanii czy Gruzji, głuchy telefon i kaligrafia swoich imion w obcym języku, a także egzotyczne tańce J Dobra zabawa, poczucie humoru i piękna pogoda sprawiły, że ten kilkugodzinny spacer po mieście upłynął zaskakująco szybko.  Dodatkowo wydarzenie to uświadomiło wszystkim, jak ważna jest znajomość języków obcych. Zachęcamy do systematycznej nauki!