Projekt Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W dniach 16-22.09.22. obchodziliśmy  Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu pod hasłem "Lepsze połączenia". Uczniowie z naszej szkoły w różnorodny sposób przyłączyli się do akcji zastąpienia samochodu innym środkiem transportu.Uczniowie z kl. 1a,b,c poprzez formę szkolnego happeningu zachęcali innych do zmiany środka komunikacji.

Kl. 1 i 2 wykonały prace plastyczne, proponując różnorodne zdrowe i bezpieczne style poruszania się. Nie zabrakło też rysunków kredą na chodniku. W starszych klasach zostały przeprowadzone rozmowy, o tym jak rozwiązano problem komunikacji w innych europejskich stolicach. Poruszyliśmy też temat poduszkowców. Czy taka forma transportu ma w ogóle przyszłość?  A  nasze maluchy podczas zajęć plastycznych wykonały prace plastyczne pt. "Gdybym była malutka jak owad, to jakbym się poruszała?. Różnorodność tematyczna pozwoliła na zastanowienie się czy nie czas przypadkiem na bardzo radykalne zmiany, które nie tylko będą ekonomiczne i ekologiczne, ale i też korzystne dla naszego zdrowia.

Koordynator - Beata Jarosz

link do filmu