Światowy Dzień Fair Play

7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play. W tym dniu w sposób szczególny na całym świecie propagowana jest idea czystej i uczciwej rywalizacji – nadrzędnej wartości w sporcie i w życiu.

Młodzież Szkoły Podstawowej nr 31 w Kielcach z dużym zaangażowaniem przystąpiła do  akcji „Bieg Fair Play”. W tym roku szkolnym chętni uczniowie klas IV-VIII biegli na dystansie 400 m. W biegu wzięło udział 40 osób, które łącznie pokonały 16000m.

Dziewczęta klas IV i V przygotowały również prezentacje pt: „Fair Play”, z których treściami uczniowie mogli zapoznać się podczas lekcji wychowawczych.

Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili pogadanki, podczas których dyskutowano o znaczeniu fair play w sporcie i życiu codziennym.

Dodatkowo uczniowie wykonali prace plastyczne tematycznie związane z zasadą „Fair play”.

Aneta Kulik, Aneta Szpilska, Beata Jarosz