Uroczystości ku czci żołnierzy 4 Pułku...

7 września 2022 roku miały miejsce uroczystości ku czci żołnierzy 4 Pułku Piechoty Legionów z Kielc broniących Westerplatte we wrześniu 1939 roku.

W obchodach uczestniczyły władze państwowe, samorządowe, przedstawiciele kieleckich instytucji oraz młodzież i mieszkańcy miasta. Obchody rozpoczęto zapaleniem zniczy na grobach świętokrzyskich Westerplatczyków, a następnie uczestnicy wydarzenia wzięli udział w mszy świętej w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Po jej zakończeniu kolorowy pochód sztandarów poprowadził wszystkich na plac przed Wojewódzkim Domem Kultury, w którego murach zamontowana jest tablica upamiętnająca wydarzenia jakie miały miejsce we wrześniu 1939 roku na wybrzeżu. Tu złożono wieńce oddając hołd obrońcom Westerplatte, wśród których ponad połowa pochodziła z gór świętokrzyskich.