ZBIÓRKA BATERII W NASZEJ SZKOLE

Rok szkolny 2021/22 jest kolejnym, w którym społeczność naszej szkoły włącza się w akcję zbiórki zużytych baterii. Specjalne pojemniki na baterie stoją we wszystkich szkolnych pawilonach. W tym roku przedszkolaczkom udało się zebrać około 20 kg, maluszkom z klas I - III około 75 kg, a starszakom z klas IV - VIII około 100 kg.

Dlaczego zużyte baterie należy wrzucać do specjalnych pojemników?
Bateria to zmagazynowana energia chemiczna zamieniana w energię elektryczną. Zużyte baterie zawierają metale ciężkie, takie jak ołów, kadm, rtęć, lit. Wymienione metale ciężkie są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafią bezpośrednio do kosza, bądź, co gorsza, na dzikie wysypisko. Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego też należy je oddzielać od zwykłych śmieci.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę uczniom, a także nauczycielom, pracownikom szkoły. Dzięki waszej postawie środowisko oraz najbliższe otoczenie będzie czystsze i bezpieczniejsze dla naszego zdrowia.