Nauka przez zabawę - gry planszowe

Geografia to piękny, lecz wymagający przedmiot. Żeby jego nauka sprawiała przyjemność i była jednocześnie zabawą, pani Justyna Misiak postawiła przed uczniami wyzwanie. Mieli zaprojektować i wykonać grę planszowa (wraz z instrukcją), w którą będzie można zagrać:)

Członkowie koła ekologiczno - geograficznego wykonali gry zachęcające do poznania i  zwiedzenia naszego miasta oraz regionu świętokrzyskiego. Na kartach, planszach i w pytaniach pojawiły się obiekty najbardziej charakterystyczne dla Kielc i województwa świętokrzyskiego. Pierwszymi graczami i recenzentami byli koledzy z klasy. Siódmoklasiści poradzili sobie z pytaniami a przy okazji świetnie się bawili:)

Zadaniem uczniów klas 6a było zaprezentowanie w postaci gier kontynentu Europy. W grach pojawiły się zagadnienia dotyczące środowiska przyrodniczego, gospodarki, turystyki i ludności naszego kontynentu.

Wszyscy spisali się na medal.  Każda gra jest inna, pomysłowa, oryginalna i ciekawa. Z pewnością z przygotowanych propozycji skorzystają pozostali uczniowie klas 4-8.

Okazuje się, że nie tylko gry w telefonach mogą być dla uczniów wciągające:)