VII Marsz Katyński

13 kwietnia br., w 82 rocznicę zbrodni komunistycznej na polskich jeńcach wojennych, odbył się w naszym mieście VII Marsz Katyński. To właśnie 13 kwietnia 1943 r. w Berlinie ujawniono informację o znalezieniu w Katyniu masowych grobów polskich oficerów, zamordowanych przez sowieckie NKWD na mocy decyzji Biura Politycznego KPZS.

Od 2008 r. 13 kwietnia jest Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Uczestnicy, a pośród nich uczniowie naszej szkoły, przeszli od ulicy Sienkiewicza do Rynku i ulicami Dużą, Jana Pawła II, Ściegiennego, Sołtysiaka "Barabasza" i Gagarina na Skwer Pamięci Ofiar Katynia. Tam pod Monumentem SEN złożono kwiaty i zapalono znicze, upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Znicze zapalono także pod pomnikiem Katyńskim (Cmentarz Partyzancki) i pomnikiem Sybiraków na Cmentarzu Starym.

Razem z ponad tysiącem osób, w VII Kieleckim Marszu Katyńskim, przeszli uczniowie SP nr 31 z klasy 8 a – Zofia Adydan, Weronika Cedzyńska, Emilia Dudek i Adrian Nogaj.