Szyszkobranie

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień  Ziemi. Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się zarówno wiedzą związaną z ekologią jak i umiejętnościami detektywistycznymi:) Uczniowie koła ekologicznego z klasy 7a wraz z opiekunem, panią Justyną Misiak, przygotowali dla społeczności szkolnej dzień atrakcji:)

Na szkolnych korytarzach schowane zostały szyszki, na drzwiach, oknach, ścianach rozwieszono hasła związane z codziennym, proekologicznym zachowanie. Zadaniem uczniów klas 4-8 było odnalezienie jak największej ilości szyszek i zapamiętanie jak największej liczby haseł. Na długiej przerwie klasy przynosiły do “komisji” zebrane szyszki i zapamiętane hasła. Wszystkie klasy biorące udział w zabawie spisały się na medal. Bezkonkurencyjna okazała się jednak klasa 5b, która zebrała ponad 80 szyszek i zapamiętała 15 haseł. Czeka ich nagroda:) Nie ona była jednak najważniejsza. Najważniejsze było to, że uczniowie, poprzez zabawę,  zapoznali się ze sposobami oszczędzania wody, prądu, poznali sposoby jak ekologicznie  robić zakupy itp. Teraz muszą je zastosować w życiu codziennym i pamiętać, że Dzień Ziemi trwa cały rok:)