Dzień Ziemi 2022

22 kwietnia, jak co roku, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. To wyjątkowe święto ma uświadamiać ludziom na całym świecie oraz uczniom, rodzicom i całej społeczności szkolnej, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Tegoroczne święto przyjmuje hasło przewodnie „Inwestujmy w naszą planetę”. Hasło to ma podkreślać konieczność zmian w różnych obszarach ekologii oraz wspólną odpowiedzialność przedsiębiorstw polityków i obywateli za ekosystem.

Zwracając szczególną uwagę na konieczność dbania o Ziemię, uczniowie klas ósmych przygotowali piękne prace przestrzenne, na których pisali, rysowali, wyklejali hasła związane z koniecznością dbania o planetę.

Piątoklasiści przygotowali lapbooki w których w formie gier, krzyżówek, zabaw logicznych zachęcali do zmiany codziennych nawyków na proekologiczne.

W pracach zarówno młodsi jak i starsi uczniowi namawiają m.in. do oszczędzania, energii i wody, segregacji odpadów, zbiórki makulatury, chodzenia po zakupy z materiałową siatką itp. Wszystkie prace to małe dzieła sztuki. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, kreatywnością i umiejętnościami. Jestem pewna, że treści zaprezentowane w pracach zostaną z naszą młodzieżą na długo. Nie od dziś wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Pamiętajmy!

Dzień Ziemi powinien trwać cały rok.

Justyna Misiak