XXX Tydzień Kultury Języka Polskiego

Tegoroczny XXX Tydzień Kultury Języka Polskiego odbywa się pod hasłem: Czerp mądrość od autorytetów, ale ufaj sobie. Zadaniem i naczelnym celem organizatorów jest zwrócenie uwagi wszystkich uczniów na wielkich Polaków, których wkład w polską kulturę i naukę jest nieoceniony.

W związku z tym uczniowie klas 4 – 6 wzięli udział w niezwykłym projekcie pt. „Wielcy Polacy i ich osiągnięcia”. Zadaniem uczniów było  poznanie sylwetki wybranego Polaka, a później stworzenie plakatu z jego wizerunkiem. Wbrew pozorom zadanie nie należało do prostych. Uczniowie pracując w grupach musieli wykazać, dlaczego wybrana przez nich osoba zasługuje na miano wielkiego Polaka. Wszyscy spisali się na medal, efekty są zadziwiające.

Uczniowie pracowali na lekcjach plastyki pod kierunkiem i bacznym okiem Beaty Jarosz.

link do filmu