Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Jak co roku w naszej szkole pamiętamy o dniu "Żołnierzy Wyklętych", który przypada 1 marca. Z tej właśnie okazji na pierwszym piętrze, na ekranie telewizora ukazywały się prezentacje poświęcone żołnierzom polskiego podziemia niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej, postanowili kontynuować walkę, tym razem z nowym okupantem – sowieckim.

Na drzwiach i oknach, uczniowie klas ósmych umieścili biogramy „wyklętych”, natomiast Weronika Warzecha i Emilia Dudek – uczennice klasy VIII a opowiedziały każdej klasie, o tym kim byli „żołnierze wyklęci”. Uczniowie mogli również w czasie lekcji obejrzeć fragment filmu „Po swoich przyszliśmy”,  który powstał w naszej szkole w 2004 roku.

Film dotyczył wydarzenia z sierpnia 1945 roku, kiedy oddział pod dowództwem Antoniego Hedy pseudonim „Szary” na kilka godzin opanował Kielce i uwolnił z więzienia UB przy ulicy Zamkowej około 300 więźniów. Po udanej akcji, z niewielkimi stratami, oddział „Szarego” wycofał się do lasów pod Suchedniowem.