„Promuj ruch, to twój najlepszy druh"

„Promuj ruch, to twój najlepszy druh" – to hasło, które towarzyszyło nam w listopadzie i grudniu na lekcjach wychowania fizycznego oraz plastyki. Celem akcji było propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia jako nadrzędnych wartości, mających wpływ na nasze zdrowie.

W ramach projektu uczniowie rozwiązali test sprawdzający ich wiedzę na temat tego, jak ruch wpływa na człowieka. Ponadto, w ciągu pięciu minut biegu musieli pokonać jak najdłuższy dystans. W  biegu wzięło udział 193 uczniów, którzy łącznie pokonali dystans 133 kilometrów. Najlepsi okazali się uczniowie z klas: 5b i 8c, którzy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, ufundowanymi przez organizatorki konkursu. Jedną z atrakcji akcji promującej ruch było spotkanie z p. Budnicką - choreografem z Kieleckiego Teatru Tańca oraz z jej podopiecznym Krzysztofem Jarosem - zwycięzcą tegorocznej edycji "Mam talent". Swoim niesamowitym występem i zamiłowaniem do tańca, Krzysztof zachęcał do aktywności fizycznej. Opowiadał jak dużo wysiłku kosztuje dojście do takiej perfekcji.

Uczniowie mogli pokazać również w formie plastycznej, jak promować ruch, dzięki zorganizowaniu konkursu, podejmującego tę tematykę. Technika konkursu była dowolna, więc każdy mógł dobrać odpowiednie dla siebie środki wyrazu plastycznego.

A oto wyniki konkursu:

• Marlena Stępień – kl. 4a – 1 miejsce